Yürüyerek gittiği hastaneden felçli çıktı

Yaklaşık 15 sene evvel Almanya’dan emekli olarak İzmir’in Karabağlar ilçesine yerleşen İsmet Bayraktar (65), geçtiğimiz yıl el ve ayak uyuşması şikayetiyle, Çiğli’de bulunan özel bir hastaneye gitti.

Burada Beyin ve Hudut Cerrahı Op. Dr. G.G.’ye muayene olan Bayraktar, belinde bir sorun olduğunu öğrendi ve hekimin tavsiyesiyle bıçak altına yattı.

Geçirdiği operasyonun akabinde uyuşma şikayetleri süren İsmet Bayraktar, tekrar hastaneye gidip ameliyat oldu.

Bu ameliyatta yemek borusu delinen ve yediği besinler yarasından sızan Bayraktar, geçirdiği son operasyonun akabinde yürüyemez hale geldi ve son bir yıldır felçli olarak ömrünü sürdürdüğünü söyledi.

Geçirdiği yanlış operasyonlar sonucu felçli kaldığını öne süren Bayraktar ailesi, Avukat Nur Tavlı aracılığıyla savcılığa giderek, hastane ve doktor hakkında suç duyurusunda bulundu.

“YENİDEN AYAĞA KALKMAK İSTİYORUM”

Geçirdiği operasyonlardan birinde yemek borusunun delindiğini, diğer bir operasyon sonrasında da yürüyemez hale geldiğini söyleyen İsmet Bayraktar, son bir yıldır yürüyemediğini ve artık ayağa kalkmak istediğini söyledi.

Bayraktar şöyle konuştu:

“El ve ayaklarımda güç kaybı hissetmiş ve Çiğli ilçesinde bulunan özel hastaneye gitmiştim. Orada doktor beni muayene etti ve sorunun bel kaynaklı olduğunu söyleyerek ameliyata karar verdi. Belimden ameliyat olduktan bir mühlet sonra dikişlerimi de aldırdım lakin el ve ayaklarımdaki uyuşma geçmedi.

Daha sonra beni hastaneden tekrar çağırıp boynumda bir zahmet olduğunu ve buradan da bir ameliyat gerektiğini söylediler. Bu ameliyatı olduktan sonra yediğim yemekler pansuman yapılan yerden akmaya başladı. Oysa benim yemek borumu delmişler. Daha sonra boynumun art kısmından ameliyat yapacaklarını söylediler, yaptılar ve ben o ameliyattan sonra yürüyemedim. Yaklaşık bir yıldır yürüyemiyorum. Yine ayağa kalkmak istiyorum.”

“GEÇEN SENE MAYISTA YÜRÜYECEĞİNİ SÖYLEDİLER, BU MAYIS GEÇTİ YÜRÜYEMEDİ”

Eşinin ameliyattan sonra yürüyemez hale geldiğini ve bir yıldır badireyi çektiklerini söyleyen İsmet Bayraktar’ın eşi İrfan Bayraktar (69) ise, “Ameliyatı olduk lakin eşimin şikayetleri geçmedi. En son yaptıkları ameliyattan sonra eşim yürüyemez hale gelince de her gittiğimizde bir sorunun olmadığını söylediler. Eşime geçen sene mayısta yürüyeceğini söylediler; bu mayıs geçti hala yürüyemedi.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir