Millet bahçesine para var, personele yok

MHP’li Özbağ Beldesi Belediye Başkanı Rasim Arazay, belediye imkanları ve bağışlarla Kılıçözü çayı kenarında imaline başlanan ve yaklaşık 2 milyon liraya nal olduğu ileri sürülen Millet Bahçesini geçen yıl tamamlamıştı.

Projeye nazaran, içerisinde 14 kilometrelik yürüyüş yolu, çocuk oyun parkları, piknik alanları, yeşil alanlar bulunan ve çok sayıda ağaç ile çiçek olması gereken Millet Bahçesi’nde, yalnızca çay kenarına 2 metre genişliğinde 14 kilometrelik parke yol yapıldığı, dikilen ağaçların kuruduğu ve projede yer alan toplumsal yapıların hiçbirinin olmadığını gören vatandaşlar reaksiyon göstermişti.

BELEDİYENİN PARASINI MİLLET BAHÇESİNE HARCADI

Millet Bahçesine belediyenin parasını harcayan Lider Arazay, 45 işçisi olan belediye çalışanına bu ay 3 bin lira eksik maaş yatırdı. Maaş kesintisi ise en çok belediye personellerini vurdu.

Yaklaşık 6 bin 500 lira maaş alan emekçilerin hesaplarına 3 bin 500 lira yatırılması nedeniyle sıkıntı durumda kaldıkları ileri sürüldü. Maaşından yapılan kesintiyi soran bir çalışanın dilekçesine Lider Rasim Arazay’ın imzanın bulunduğu karşılıkta ise, bütçenin müsait olması durumunda eksik olan fiyatın yatırılacağı tabirleri yer aldı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir