MEB Yardımcısı Ökten’den Eskişehir teması

ESKİŞEHİR (İGFA) – Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Ökten, Eskişehir temasları kapsamında birinci olarak kentteki eğitim faaliyetlerine ait olgunlaşma enstitüsü ve 14 ilçenin halk eğitimi merkezi müdürleri ile birlikte vilayet ulusal eğitim müdürlüğünde gerçekleştirilen toplantıya katıldı. Ökten, akabinde Vali Hüseyin Aksoy’u makamında ziyaret etti.

Programı kapsamında Eskişehir Olgunlaşma Enstitüsündeki atölyeleri, Olgunlaşma Müzesini ve satış galerisini ziyaret eden Ökten, yapılan çalışmalar ve yürütülen faaliyetler hakkında bilgi aldı. Ökten, daha sonra Odunpazarı Halk Eğitimi Merkezinde incelemelerde bulunarak burada kursiyerlerle bir ortaya geldi.

Temaslarına MEB ve TEI koordinesindeki “Havacılık Teknisyen Okulu Projesi”nin protokol imza merasimine katılarak devam eden Ökten, makine ve tasarım, metal, motorlu araçlar ile raylı sistemler teknolojisi alanlarında eğitim gören öğrencilere yönelik programların uygulanacağı projenin açılış dersini yaptı.

Ökten, protokol imza merasimi ve açılış dersinin akabinde Anadolu’nun yüzyıllar öncesinden bugünlere uzanan kültürünü yansıtan “Sanat ve Zanaatın İzleriyle 65. Yılımız” standının açılışını gerçekleştirdi. Ökten, stant açılışından sonra Eskişehir Olgunlaşma Enstitüsü atölyelerince hazırlanan sanatsal çalışmaları ve eserleri inceledi. Ökten, Eskişehir programını Sivrihisar Halk Eğitimi Merkezi ziyaretiyle tamamladı.

Ziyaretlere Hayat Uzunluğu Öğrenme Genel Müdürü Cengiz Mete ile Avrupa Birliği ve Dış Bağlantılar Genel Müdürü Tuba Korkmaz da katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir