Küçükçekmece’de doktorlar ve hemşireye saldırı!

Olay saat 09.30 sıralarında İnönü Mahallesi’nde bulunan 15 Nolu Aile Sıhhat Merkezi’nde yaşandı. Argümana nazaran sıhhat merkezine gelen H. H. G., önüne diğer bir kişinin geçtiğini öne sürerek hekimlerle tartışmaya başladı. Tartışma sırasında H. H. G.’nin doktor Bilgehan Yüksel’in boynunu sıkıp parmağını kırarken başka doktor Melda Parmaksız’a da hakaret ettiği öne sürüldü. H. H. G.’nin hemşire Nebahat Bekçi’yi de iterek yere düşürdüğü belirtildi.

“BOĞAZIMI SIKTI, ELİMİ TUTUP KIVIRDI, KOLUMU SIKTI”

Saldırıya uğrayan ve şikayetçi olan Aile Doktoru Doktor Bilgehan Yüksel, “Bugün sıhhat ocağımıza kayıtlı olmayan bir hasta geldi. Herkesin bir aile tabibi var, bu aile doktorları dışında öbür tabiplere gitmek yanlışsız değildir. Herkes kendi aile doktoruna gitmeli ve tedavisini orada yaptırmalıdır. Bu kişi sıra aygıtından sırasını alıyor, ondan sonra kendisini önüne öbür bir kişi sistem tarafından geçiriliyor. Bu kişi ise sıra tekrar kendisine geldiğinde içeriye giriyor ve doktor hanıma bağırıyor. Biz de bu sesleri duyduk başka doktor arkadaş ve hemşirelerle birlikte yanına gittik. Biz yanına gidince daha da sonlandı. O sırada ben kendisine, bizim hastamız olmadığını, buraya yakın bir sıhhat ocağına kayıtlı olduğunu söyledim. Bunu duyunca düzgünce sonlandı ve boğazımı sıktı, elimi tutup kıvırdı, kolumu sıktı. Hastaneye gidip darp raporu almaya gittiğimde parmağımın kırıldığını öğrendim. Daha sonra gidip şikayette bulunduk.” dedi.

“BU MESLEKTEN BÜSBÜTÜN SOĞUDUM”

Bilgehan Yüksel, “Kişi buradan çıkarken bile burada tehdit ederek ‘seni biliyorum, meskenini biliyorum. Bir alt sokakta oturuyorsun ben sana yapacağımı bilmiyorum. Bu iş burada bitmedi’ dedi. Sokağın ortasında da küfürler etti. Olay poliklinikte yaşandığı için kamera kaydımız yok zira hastaların mahremiyeti açısından oraya kamera koymak gerçek değil. Şu anda öğrendim kişi hala elini kolunu sallayarak geziyormuş. Bu kişi ne vakit ceza alacak çok merak ediyorum. Biz burada bıçaklanınca mı yoksa rastgele bir formda canımızdan olunca mı ceza alacak. Şu anda ben bu meslekten büsbütün soğudum, yapmak istemiyorum. Bu hususta gerekli makamlarca gereğinin yapılması lazım. Melda hocaya kelamlı ve hakaret etti ve saldırdı, hemşire Nebahat hanım hasta kişi tarafından yere itildi. Benim de parmağımı kırıp boynuma sarıldı ve boğazımı sıktı.” tabirini kullandı.

“DEFALARCA LİSANA GETİRDİK BİR YASA BEKLİYORUZ”

İstanbul Aile Hekimliği Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Doktor Selçuk Yılmaz da, “Bir çalışmanın temel hakkı olan inançlı çalışma ortamının sağlanması bir an evvel bizler için, sıhhat çalışmaları ve doktorlar için kıymetlidir. Tekraren lisana getirdik bir yasa bekliyoruz. Bu şiddetin bir an evvel sona ermesini istiyoruz” diye konuştu. Öte yandan saldırıyı gerçekleştirdiği öne sürülen H.H.G.’nin tabiplerden şikayetçi olduğu belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir