Bu test sizi de aldatmasın: Optik illüzyon testindeki tavşanı 10 saniyede bulan var mı?

Optik illüzyonlarda aldatıcı ögeler bulunuyor. Kocaman insanların ortasında saklanan küçücük objeler, renklerin bulmayı zorlaştırdığı karmakarışık desenler… Bu testlerle siz de eğlenirken beyin gelişiminize katkı sunabilirsiniz. Her gün daha tanınan hale gelen bu optik illüzyonlar, eğlenceli vakit geçirmek için epey hoş bir yol. Ayrıyeten zeka seviyenizle ilgili notlar da düşen bu görsel testlerden biriyle daha karşınızdayız. Bakalım siz yokmuş üzere görünen bu tavşanı bulmakta zorlanacak mısınız?

Düşündüren ve sizi detaycılığa yönelten bu optik illüzyon testinde bayan ve erkeklerden oluşan büyük bir insan topluluğu var. Bir de bu beşerler ortasında gizlenmiş bir tavşan sizin onu bulmanız için bekliyor. Üstün zeka düzeyine sahip insanların dahi çözmekte zorlandığı bu teste, siz 10 saniyede yanıt verebilir misiniz?

Görsele bir daha bakmaya ne dersiniz?

Her yaş kümesinden insanın ilgisini çeken bu görsel zeka testleri, zihninizi biraz yorabilir. Fakat pes etmeyip biraz daha detaylı bakmanızı öneririz.

Bu görselde karışık sıralı halde beşerler var. Gözlüklü, gözlüksüz, esmer ya da sarışın pek çok beşerden oluşan bir görsel bu. Bir de zeki insanların 10 saniye sürmeden bulduğu kayıp bir tavşan bekliyor.

Optik illüzyon testine başlamaya hazır mısınız? Hazırsanız sürenizi başlatıyoruz.

10, 9…

Gözlem yeteneğinizi göstereceğiniz bu görselde saklanan tavşanı bulamadıysanız minik bir hatırlatma yapalım. Tavşan her yerde olabilir ancak orta noktalarda olma ihtimali daha yüksek.

10 saniye hakikat yanıtı bulanları tebrik ederiz. Sırada bulamayanlar için yanıtımız var.

İşte karşılık…

Gizlenen tavşan, sağ alt köşede duruyor. Tahminen yeniden bulmakta zorlanırsınız diye bu kere yeşil bir daire içerisine aldık. Gelişiminiz için başka testlerimize de bakabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir