Elazığ’daki Stattan ‘Atatürk’ Sehven Silinmiş!

Elazığ’ın 49 yıllık Atatürk Stadyumu yenilendikten sonra tabelası değiştirilerek ismi Elazığ Stadı yapıldı. Stat isminin değiştirilmesi ile ilgili açıklama yağan AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut “Elazığ Stadyumu tabelası sehven asılmış bir tabela. Eski ismi koruma edilecektir” dedi.

Elazığ’da 49 yıllık “Elazığ Atatürk Stadı” yerine yapılan stadyuma “Elazığ Stadyumu” ismi verildi.

Elazığ’da 1974’ten bu yana maçların oynandığı Atatürk Stadyumu yeninden inşa edilmiş ve stadın isminin da, “Yeni Atatürk Stadyumu” olacağı tabir edilmişti lakin yeni stada Atatürk yerine “Elazığ Stadyumu” ismi verildi.

Tepkilerin akabinde yeni yapılan stada Elazığ Stadyumu tabelasının sehven asıldığını belirten AK Parti MKYK üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut Sözcü’ye yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Elazığ Stadyumu tabelası sehven asılmış bir tabela. Elazığ stadyumu işin ismi, müteahhit firma da işin ismini o denli asmış. İsim daha belirlenmedi fakat Atatürk stadyumu olduğu için bizim niyetimiz şöyle; Atatürk Stadyumu olarak değil Atatürk Spor Kompleksi olarak belirleyelim. Eski ismiyle koruma edilmesi gerektiğini düşünüyoruz.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir